HQ Time-Lapse

GuruMedia Time-Lapse System Camera© – profesjonalne rozwiązanie do zdjęć poklatkowych.

Specjalizujemy się w realizacji materiałów z postępów inwestycji budowlanych. Spędziliśmy na budowach setki godzin wdrażając się w specyfikę tego typu przedsięwzięć i opracowując najlepsze rozwiązania.

Owocem tych doświadczeń jest autorski system do zdjęć poklatkowych GURU-MEDIA Time-Lapse System Camera© , który został oparty na aparatach o czułości matrycy od 18mln do 52mln pixeli. Dzięki temu materiał wyjściowy jest doskonały nawet przy minimalnym oświetleniu.

GuruMedia Time-Lapse System Camera© :

    • Doskonała jakość materiału wyjściowego (nieskompresowane pliki RAW lub JPG)
    • Dopasowanie odpowiedniego obiektywu
    • Podgląd online
    • Komunikacja LTE i możliwość zdalnego sterowania
    • Backup zdjęć na dyski zewnętrzne oraz na serwer
    • Możliwość generowania time-lapsów z wybranego odcinka czasu

Przykładowe zdjęcia z GuruMedia Time-Lapse System©

time-lapse Wrocław
HQ Time-Lapse
HQ Time-Lapse
time-lapse Warszawa
HQ Time-Lapse
time-lapse Wrocław
HQ Time-Lapse
FAQ

czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć
na temat produkcji HQ TIME-LAPSE

Nie zwlekaj z kontaktem

Dużo firm zgłasza się do nas dopiero gdy na budowie rozpoczynają się prace. A to naprawdę za późno!

Dopięcie formalności, przygotowanie sprzętu, znalezienie najlepszego miejsca pod montaż systemów… Wszystko wymaga czasu. Nie wahaj się więc zadzwonić i zapytać o możliwości współpracy dużo wcześniej, np. kiedy Twój projekt jest w fazie uzyskiwania pozwoleń na budowę.

WORKFLOW

Kiedy wszystkie formalności mamy już dopięte, wspólnie z Zamawiającym wybieramy najbardziej optymalne miejsce pod montaż GuruMedia Time-Lapse System©. W razie konieczności pośredniczymy w załatwieniu pozwoleń na najem powierzchni od podmiotów zewnętrznych.

Pierwsza wizyta: instalujemy autorski produkt do zdjęć poklatkowych GuruMedia Time-Lapse System©. Wykonujemy zdjęcia oraz ujęcia do filmu dokumentujące stan zero.

Kolejne wizyty: wykonujemy ujęcia do filmu oraz profesjonalne zdjęcia. Po każdej wizycie ekipy filmowej otrzymujecie materiał dokumentujący stan prac – obrobione i przygotowane do dystrybucji zdjęcia oraz kilkusekundowe ujęcia filmowe
zostają przesłane na serwer. Dodatkowo całość jest archiwizowana. – czyli w zależności od wybranego pakietu – zdjęcia i spot

Ostatnia wizyta polega na udokumentowaniu zakończonej inwestycji oraz demontażu systemu, po czym przystępujemy do montażu filmowej korniki budowy.

JAK ZROBIĆ DOBRY FILM Z BUDOWY?

Hmmmm najlepiej po prostu powierzyć zadanie dokumentacji ludziom, którzy się na tym znają, czyli nam 😉

Poniżej kilka sugestii, które mogą okazać się istotne.

Zwróć uwagę na jakim sprzęcie pracuje dana firma. Tak, sprzęt naprawdę ma znaczenie.

Postaw na doświadczenie! Jasne, zawsze warto dawać szansę początkującym… Tylko czy naprawdę chcesz aby to właśnie Twoja inwestycja była pierwszą kroniką w dorobku początkującego filmowca?

Sprawdź portfolio. W produkcji foto-video (podobnie jak w innych branżach) nie można być specjalistą od wszystkiego. Jeśli wykonanie filmu z budowy proponuje Ci osoba, której portfolio obfituje w klipy z wesel, to znaczy, że jej domeną nie jest reportaż z placu budowy.

Czerwona lampka powinna się także zapalić przy cenie dużo niższej niż pozostałe oferty. Poniżej możesz przeczytać co na nią wpływa.

Dlaczego nie wykorzystujecie kamer IP?

Kamery IP służą do monitoringu. I na tym moglibyśmy poprzestać, ale ten temat przewija się w rozmowach z potencjalnymi kontrahentami zbyt często aby potraktować go tak lakonicznie.

W dużym skrócie – powszechnie stosowane kamery przemysłowe bardzo kiepsko radzą sobie w warunkach słabego oświetlenia, a wykonane przez nie zdjęcia są słabej jakości, bez metadanych i przez to nie przejdą kilku ważnych procesów w postprodukcji.

Generalnie nie nadają się do realizacji długoterminowych time-lapsów, które mają być wizytówką inwestycji. Zdjęcia są tak skompresowane, że nie nadają się do dalszej obróbki podczas montażu, a precyzyjniej – teoretycznie się nadają, ale wymaga to wiele pracy, cierpliwości i pieniędzy, a efekt końcowy i tak jest marny. Różnica w jakości jest widoczna nawet dla laika.

Podsumowując: wykonujemy time-lapsy długoterminowe najwyższej jakości, w oparciu o sprawdzony GuruMedia Time-Lepse System©. 💪I nieskromnie przyznajemy – tak, jest niezawodny i jesteśmy z niego naprawdę dumni. 🙂

Odpowiedz sobie na pytanie czy zależy Wam nam na całodobowym monitoringu budowy, czy na materiale o najwyższej jakości i profesjonalnym video?

Drugiego tematu chętnie się podejmiemy!

 

P.S.

Jeśli chcecie zlecić nam montaż materiału otrzymanego od firmy monitorującej budowę, to od razu uprzedzamy – w naszym koszyku nie ma takiej usługi. 🤷‍♀️

Czy 4K to naprawdę 4K?

Bardzo dużo osób myli pojęcia związane z jakością obrazu oraz jego formatem czy rozdzielczością.
4K to format obrazu o bokach 4096 x 2160 pikesli. Jeśli pomnożymy te dwie liczby to otrzymamy wynik 8,9 mln pikseli – i minimum
tyle powinna mieć matryca aparatu żeby wyprodukować (prawdziwy) obraz 4K.
Natomiast powszechnie stosowane przemysłowe kamery IP do monitoringu posiadają 4-5mln pixeli. Dlaczego więc ich producenci podają format obrazu 4096×2160? Piksele w kamerach IP są interpolowane, czyli kopiowane po sąsiedzku. Możemy więc mówić o tym, że obraz jest niejako ‘nadpisywany’.

Wielkość matrycy ma kolosalne znaczenie!
Dużo ważniejsze niż sam parametr rozdzielczości jest jakość samego sensora i to jaki obraz daje matryca. Do tego ogromny
wpływ ma dobra optyka, która musi obsłużyć daną rozdzielczość sensora. Najmniejsze sensory znajdziemy w większości najtańszych aparatów kompaktowych oraz kamerach IP.
Do wykonywania zdjęć poklatkowych używamy wyłącznie aparatów lustrzanek z minimalną wielkością matrycy APS-C.
Matryce profesjonalnych aparatów zapisują w pliku zdjęcia bardzo dużo informacji, jak np.: przesłona, czas, czułość i zastane parametry oświetleniowe. Wszystkie te informacje wykorzystujemy w procesie postprodukcji.

Jak wygląda wizyta na budowie?

Po pierwsze: mamy niezbędne szkolenia BHP, badania lekarskie, ubezpieczenia, sprzęt ochrony osobistej, doświadczenie w pracy na największych budowach w kraju oraz dużą dawkę rozsądku.

Terminy naszych wizyt ustalane są z kierownictwem budowy.

Wykonujemy profesjonalne fotografie, ujęcia video, krótkoterminowe time-lapsy i hyperlapsy oraz ujęcia z lotu ptaka. Jeśli scenariusz to zakłada nagrywamy także setki z osobami odpowiedzialnymi za realizację.
Wszystko wykonane profesjonalnym sprzętem filmowym.

Po każdej wizycie otrzymujecie set zdjęć gotowych do publikacji i krótki spot video z postępów prac na budowie. Oczywiście wszystkie materiały najpierw muszą uzyskać akcept BHP 🙂

Surówka (czyli cały materiał, który nagraliśmy) jest archiwizowana i zostanie wykorzystana w końcowej kronice budowy. Jeśli wybrałeś opcję z jedną wizytą, odwiedzamy plac budowy dopiero po zakończeniu prac. Zakończenie prac oznacza dla nas nie tylko ukończenie samego obiektu, ale także uporządkowanie terenu wokół. To ważne, jeśli chcemy zrobić naprawdę fajną wizytówkę inwestycji.

Jak wygląda proces postprodukcji?

Film w technice time-lapse to tysiące, jak nie dziesiątki tysięcy pojedynczych zdjęć. Każde z nich (dosłownie każde) jest sprawdzane przez naszych montażystów pod względem przydatności do materiału finalnego. Taka selekcja potrafi trwać nawet kilkanaście godzin.
Następnie przechodzimy do kolejnego filtrowania, co ma zapobiec tzw. flickering’owi. To kolejne godziny spędzone na stacji roboczej.
Po tym zabiegu poprawiamy kolory i staramy się je ustabilizować, następnie przechodzimy do upłynnienia klatek a na samym końcu do renderu, który też trwa kilka godzin.

W sumie cała produkcja materiału time-lapse może trwać nawet 50h.

Dlaczego tworzycie Time-Lapse w minimum 6K?

Projekty budowlane, które obsługujemy trwają średnio 25 miesięcy. Dopiero po tym okresie przygotowujemy film będący
wizytówką Waszej inwestycji.
Kilka lat temu w zupełności wystarczył materiał w jakości HD. Dziś 4K to reguła.

Dlatego wciąż inwestujemy w sprzęt i podkręcamy wymagania, żeby z wyprzedzeniem wpisać się w normy, które będą obowiązywać
za kilka lat.

WYCENA

Cena jest wynikiem naszego naprawdę sporego doświadczenia w dokumentacji inwestycji oraz wielu składowych. Wśród nich można wymienić ciągle prowadzone prace B+R, osprzęt do systemów TL, komunikacja LTE, sprzęt filmowy i fotograficzny, ubezpieczenie OC, oryginalne oprogramowanie, logistykę, wynagrodzenie, diety…

Zaproponowane kwoty pozwalają nam utrzymać wysoką jakość, za którą cenią nas kontrahenci.

Każdy projekt wyceniamy indywidualnie. Najlepiej jak wyślesz nam krótki opis inwestycji, adres i zakładany czas realizacji. Odpowiedź ze wstępną propozycją cenową otrzymasz błyskawicznie.

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?

Napisz