logo

TIME-LAPSE SYSTEM CAMERA

W ciągu ostatnich kilku lat zrealizowaliśmy wiele ekscytujących prac dla największych firm budowlanych w Polsce. Spędziliśmy na budowach setki godzin wdrażając się w specyfikę tego typu przedsięwzięć i opracowując najlepsze rozwiązania. Owocem tych doświadczeń jest autorski system – GuruMedia Time-Lapse System Camera© - Profesjonalna Kamera TimeLapse do zdjęć poklatkowych.

System został oparty na lustrzankach o czułości matrycy od 18mln do 52mln pixeli. Dzięki temu pozyskany materiał wyjściowy jest najwyższej jakości - nieskompresowane pliki RAW lub JPG, w rodzielczości full HD dają duże pole manewru w postprodukcji. Szczególnie docenianą przez nas funkcją jest możliwość doboru odpowiedniego obiektywu do konkretnej inwestycji - od 6-8mm po 200-300mm a nawet więcej. 

Komunikacja z systemem możliwa jest z każdego zakątka Ziemi - o ile będzie tam dostęp do internetu ;) Podobnie rzecz ma się z podglądem ostatnio wykonanych zdjęć. Dzięki pełnej kontroli nad parametrami możemy zaprogramować system w zupełnie dowolny sposób, czy przygotować mini time-lapse z ważnej części inwestycji.

 • Doskonała jakość materiału wyjściowego
 • Matryce od 18 do nawet 52mln pixeli
 • Dopasowanie odpowiedniego obiektywu - od rybiego oka po zoom
 • Zdjęcia w HDR - High Dynamic Range
 • Nieskompresowane pliki RAW lub JPG
 • Podgląd online
 • Komunikacja LTE i możliwość zdalnego sterowania
 • Backup zdjęć na dyski zewnętrzne oraz na serwer
 • Możliwość generowania time-lapsów z danego dnia/tygodnia/miesiąca
 • Pełna automatyka i ochrona przed błędami
 • Zasilanie bateryjne, 230V lub solarne

Dlaczego nie używamy kamer IP?

Tak, to pytanie pada bardzo często od osób, które chcą upiec przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu - czyli mieć i podgląd budowy i dobry materiał filmowy. A to dwie zupełnie różne kwestie!

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy zależy nam na całodobowym monitoringu budowy, czy na materiale o najwyższej jakości i profesjonalnym video? Tym pierwszym zajmują się firmy ochroniarskie. Drugiego tematu chętnie się podejmiemy, z zastrzeżeniem, że nie korzystamy w naszej pracy z kamer IP.

Dlaczego?

Odpowiedź jest banalnie prosta: ponieważ się do tego nie nadają! Kamery IP służą przede wszystkim do monitoringu przemysłowego. Bardzo kiepsko radzą sobie w warunkach słabego oświetlenia. Screeny, które przez niektórych uważane są za zdjęcia, są tak skompresowane, że nie nadają się do dalszej obróbki podczas montażu. (Ok, teoretycznie się nadają, ale wymaga to wiele pracy, cierpliwości i pieniędzy, a efekt końcowy i tak jest marny.) Dlatego są praktycznie bezużyteczne do rejestrowania time-lapse`ów, które mają być wizytówką inwestycji.

Różnica w jakości jest widoczna nawet dla laika. Proszę sprawdzić na przykładach zarejestrowanych time-lapsów

przy użyciu przemysłowej kamery IP https://www.youtube.com/watch?v=U7EbjrL7HHU&t=3s

oraz wykonane za pomocą GuruMedia Time-Lapse System Camera 

Zobacz klatki z naszych kamer Time-Lapse zamontowanych na budowach