logo

Blog

29 lis 2021
dron Szczecin

Filmowy dziennik budowy Fabryki Wody w Szczecinie 

Za nami realizacja kolejnego odcinka filmowego dziennika budowy największego aquaparku w Województwie Zachodniopomorskim. W ramach współpracy z Inwestorem i Generalnym Wykonawcą od niemal dwóch lat dokumentujemy powstawanie Fabryki Wody i regularnie dostarczamy materiały foto-video na potrzeby bieżącej komunikacji projektu. 

Na budowie rozpoczyna się etap prac wykończeniowych. Na części zewnętrznej montowana jest łamana elewacja. Wewnątrz budynków trwa montaż suchej zabudowy oraz instalacji elektrycznych, teletechnicznych i wodociągowych. 

W obu budynkach kompleksu projektanci zaproponowali świetliki, dzięki którym do wnętrz przedostanie się jak najwięcej światła słonecznego. W Aquaparku zainstalowane zostały świetliki tubowe, a na budynku Edukatorium zamontowany zostanie świetlik z membrany ETFE.

I właśnie świetliki było tematem jesiennego odcinka dziennika budowy. 

>>

Inwestor: Fabryka Wody / Miasto Szczecin
Projektant: DreamWorlds by TKHolding
Generalny Wykonawca: Grupa Budowlana ALSTA
Zakres prac GuruMedia: time-lapse długoterminowy, fotografie, ujęcia i zdjęcia z lotu ptaka, filmowa kronika budowy, filmowy dziennik budowy

08 paź 2021
dron Trójmiasto

3TOffice Park ze zgodą na użytkowanie

Dokładnie dwa lata po podpsaniu aktu erekcyjnego 3TOffice Park otrzymał zielone swiatło na użytkowanie. Trzy budynki, które powstały w bezpośrednim sąsiedztwie gdyńskiej Hali Gdynia Arena i Narodowego Stadionu Rugby to aż 55 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

Największy kompleks biurowy w Gdyni otrzymał tytuł „Best Office Development Poland 2020-2021” w konkursie European Property Awards oraz certyfikat „Obiekt bez barier”, przyznawany przez Fundację „Integracja”. Obiekt ma spełniać najwyższe standardy energooszczędności i wpływu na środowisko naturalne, co został potwierdzone uzyskaniem certyfikatu BREEAM z notą “Excellent”. 

W ramach współopracy z Inwestorem wykonaliśmy długoterminowy time-lapse oraz filmy i zdjęcia z drona.

>>

Inwestor: 3T Office Park

Projektant: AHR Architects

Wykonawca: PORRZakres prac GuruMedia: time-lapse długoterminowy, fotografie, ujęcia i zdjęcia z lotu ptaka, filmowa kronika budowy.

20 wrz 2021

Warszawa – TimeLapse DSV Headquarters

Kompleksowa obsługa inwestycji DSV zakończona

2 systemy Time-Lapse, wizyty z kamerą i dronem, zdjęcia inwestycji

08 cze 2021

Rozpoczęcie budowy Szpitala im.Bizieli

W Bydgoszczy rozpoczęła się długo wyczekiwana rozbudowa Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. Jana Biziela. W ramach inwestycji powstanie nowoczesny ośmiokondygnacyjny budynek z lądowiskiem dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W nowym skrzydle szpitala znajdzie się aż 11 sal operacyjnych oraz Oddział Intensywnej Terapii, Klinika Hematologii, Klinika Chirurgii Szczękowej, Audiologii i Foniatrii, Klinika Rehabilitacji i wielofunkcyjna sala na 200 osób. 

Za realizację odpowiedzialna będzie Grupa Budowlana ALSTAL. Generalny Wykonawca zaprosił nas na symboliczne wbicie łopaty, które oficjalnie zapoczątkowało budowę. 

30 mar 2021

Warszawska Stella gotowa

>
Inwestor: PROFBUD

Zakres GuruMedia: time-lapse długoterminowy; ujęcia i zdjęcia z lotu ptaka; filmowa kronika budowy, spoty “Wieści z budowy”, fotoreportaż z placu budowy

11 mar 2021
Fotografia budowy

LIXA AB

Kompleks biurowy Lixa to nowoczesna przestrzeń biurowa i handlowo-usługowa, która powstaje na warszawskiej Woli. Docelowo u zbiegu ulicy Kasprzaka i Karolkowej powstaną cztery budynki o łącznej powierzchni 75 tys. m.kw. Inwestor uzyskał już
Pod koniec 2020 roku ukończono pierwszy etap inwestycji czyli budynki AB: 13-piętrowy o powierzchni 22 tys. mkw. oraz 6-piętrowy o 6 tys. mkw. powierzchni. Prace budowlane tego etapu poprzedziła rozbiórka starego biurowca, który znajdował się na działce inwestycyjnej. Inwestycja Yareal uzyskała ocenę Excellent w międzynarodowym systemie BREEAM, który jest certyfikatem potwierdzającym zastosowanie rozwiązań zgodnych z koncepcją zrównoważonego budownictwa.
22 miesiące prac firmy PORR śledziły nasze systemy do zdjęć poklatkowych. Oprócz filmu podsumowującego budowę pierwszej części kompleksu, wykonaliśmy dla Inwestora szereg fotoreportaży z placu budowy, a także filmy z drona.

>
Inwestor: YAREAL
Wykonawca: PORR
Projektant: HRA Architekci
Zakres GuruMedia: time-lapse długoterminowy; ujęcia i zdjęcia z lotu ptaka; filmowa kronika budowy, spoty “Wieści z budowy”, fotoreportaż z placu budowy; filmowa kronika budowy

14 lut 2021

Time-lapse Poznań

Zakończyliśmy realizację time-lapse z budowy dla Projprzem Budownictwo, oddział Poznań.

Przez 10 miesięcy śledziliśmy postępy prac nad realizacją obiektu przemysłowego dla potentata branży oponiarskiej – Bridgestone. 

W ramach naszej współpracy przygotowaliśmy dla Generalnego Wykonawcy robót długoterminowy time-lapse oraz cykl fotografii dokumentujących postępy prac na budowie.

>>

Inwestor: Bridgestone

Wykonawca: Projprzem Budownictwo

Zakres GuruMedia: time-lapse długoterminowy; fotografie, ujęcia i zdjęcia z lotu ptaka; filmowa kronika budowy

11 lut 2021
Fotografia architektury Warszawa

Polska siedziba DSV zachwyca

Przy ulicy Taśmowej w Warszawie ukończono budowę polskiej siedziby międzynarodowego giganta spedycji – DSV. Skandynawski rodowód firmy podkreśla wygląd nowego obiektu. Ten nowoczesny, siedmiokondygnacyjny budynek to dziś niezaprzeczalnie perła mokotowskiego zagłębia biurowego.

Nowe biuro jest w stanie pomieścić ponad 1500 pracowników, na których – oprócz ergonomicznych przestrzeni pracy – czekają 130 sale konferencyjne, miejsca warsztatowe, sale szkoleniowe, audytorium, kantyna, siłownia i parking rowerowy. Lokalizacja umożliwia też szybki dostęp do lotniska.

Jako GuruMedia byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie fotograficznej i filmowej dokumentacji postępów prac. Wykonaliśmy cykl fotoreportaży z placu budowy i sesję zdjęciową ukończonego obiektu. Na cele kroniki budowy wykonaliśmy długoterminowy time-lapse z dwóch systemów do zdjęć poklatkowych oraz ujęcia z drona.

>
Inwestor: DSV
Wykonawca: konsorcjum FineTech Construction oraz Fundamental Group
Projektant: PLH Arkitekter A/S (koncepcja) # APA Wojciechowski (Projekt budowlany).
Zakres GuruMedia: time-lapse długoterminowy; ujęcia i zdjęcia z lotu ptaka; filmowa kronika budowy, spoty “Co słychać na budowie”, fotoreportaż z placu budowy; filmowa kronika budowy

11 gru 2020

Warszawski P180

Z radością przedstawiamy pierwszy z serii spotów dla najnowszej inwestycji Skanska w Warszawie. P180 – bo o nim mowa – to 32 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej, która powstaje u zbiegu ulic Domaniewskiej i Puławskiej, w sąsiedztwie metra Wilanowska. 

Reprezentacyjna lokalizacja i znakomite połączenie z centrum miasta to atuty widoczne na pierwszy rzut oka. W biurowcu ma także powstać podziemny parking dla rowerów oraz szatnie i łazienki przygotowane z myślą o pracownikach dojeżdżających do pracy jednośladami. I to jest prorowerowa postawa godna naśladowania! 

Jednak to, co wyróżnia najnowszy projekt Skanska, to przede wszystkim zastosowane technologie. Ciekawostką może być zastosowanie w obrębie inwestycji… zielonego betonu, mającego zneutralizować związki azotu pochodzące ze spalin samochodowych. 

Biurowiec zostanie wybudowany zgodnie z wytycznymi WELL. Opracowany przez IWBI (International WELL Building Institute) system certyfikacji ocenia wpływ zastosowanych rozwiązań na zdrowie, samopoczucie fizyczne i psychiczne oraz ogólny komfort użytkowników budynków.

Inwestor będzie się także ubiegał o certyfikaty LEED oraz Obiekt bez Barier. Planowane oddanie do użytku: III kw. 2022 roku.

>>

Inwestor: Skanska Property

Wykonawca: Skanska

Projektant: pracownia PRC Architekci

Zakres GuruMedia: time-lapse długoterminowy; ujęcia dron, zdjęcia z lotu ptaka; filmowa kronika budowy, spoty co słychać na budowie

24 wrz 2020

Inwestycje PHN z lotu ptaka

Tym razem nie reportaż z placu budowy, a filmowa wizytówka najważniejszych realizacji. Na zlecenie Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) wykonaliśmy krótki spot o flagowych inwestycjach grupy. 

PHN plasuje się dziś w czołówce polskich firm deweloperskich. I chociaż działalność grupy skoncentrowana jest głównie w Warszawie, jej realizacje spotkać możemy także w Łodzi, Wrocławiu czy Trójmieście, gdzie powstał mega ciekawy projekt Marina Yacht w Gdyni.